Bursa Yalıtım

blog-img

Bursa Yalıtım

Yapı dilinde ses ve ısı akımını engellemek adına yapılan çalışmalara genel itibariyle yalıtım - izolasyon adı verilmektedir. Yapılarda yaşanması olası nemlenme ve ısı kaybı, yapılan izolasyon faaliyetleri ile engellenmeye çalışılmaktadır. Nemlenme yapılarda dökülme, çatlama ve çürütme etkisi yapmaktadır. Yaşam alanlarının yazın serin, kışın sıcak tutulması esas olup, yapılan yalıtım çalışmaları sonucunda büyük meblağlarda enerjiden tasarruf edilmektedir. Bu da düşen faturalar ve atmosfere daha az fosil yakıt salınımı anlamına gelmektedir. Söz konusu tasarrufun elde edilmesi için yapılacak yatırım harcaması ile 2 ile 5 yıl arasında kendini amorti söz konusudur. Isı izolasyonu, çatı tamiri, su yalıtımı, ses yalıtımı gibi hizmetler Bursa yalıtım hizmetleri kapsamında verilen hizmetlerdir. Yeni teknolojilerin takibi ile son sistem yalıtım malzemeleri ve uygulamalarını takip ediyor. Müşterilerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda en isabetli yalıtım çözümüne birlikte karar veriyoruz. Çatı izolasyonundan başlayacak olursak, bu işlem iki aşamadan oluşmaktadır. Bunlar su yalıtımı aşaması ve onu takiben yapılan ısı yalıtımı aşamasıdır. 

Çatı İzolasyonu Safhaları

Çatı izolasyonu kapsamında yapılan su yalıtımı için, suyun girmesi muhtemel mahyalar, baca dipleri, kiremit altları ve derelere su geçirmez (waterproof) malzeme uygulaması yapılır. Polimer bitümlü örtüler, sentetik örtüler, poliüretan ve sürme su yalıtım malzemeleri kullanılmakta olup, bu sayede sızamayan suyun süzgeçler ile yağmur suyu drenajları tarafından tahliyesi sağlanmaktadır. Isı yalıtımında ise Bursa yalıtım olarak kışları tavan araları ve taban altı kısımlarda yaşanan donmuş yüzeyler ve çiğlenmelerle mücadele edilir. Yazın tavan aralarının bunaltıcılığı da herkesin malumudur. Kiremit altına taş yünü uygulamaları, döşeme üzerine ise İzocam serilmesi söz konusudur. Köpük levha malzemeleri de çatılarda ısı yalıtımı kapsamında kullanılan diğer malzemeler arasındadır. Bu şekilde yapılan yalıtım hizmeti sonucunda enerjinin verimli kullanımı, daha düşük faturalar ve enerji tasarrufu söz konusu olacaktır. Yalıtımın bakımı da büyük maliyetler gerektirmeyip, kalıcı bir çözümdür. Alüminyum levha ve yalıtım malzemelerinin arasına taşyünü uygulaması yaygın bir yalıtım yöntemidir. Diğer yandan ısı yalıtımı da su yalıtımı kadar önemlidir.

Isı Yalıtımı Mantolama 

Genel olarak, farklı sıcaklıklara sahip iki ortam arası ısı akışını önleme adına alınan tedbirlere ısı yalıtımı, yani mantolama denilmektedir. Özellikle kış mevsiminde düşük hava sıcaklıkları neticesinde oluşan ısı kayıplarının giderilmesi söz konusudur. Bu şekilde doğalgaz ve kömürün kışın, klimanın ise yazın kullanımı düşecek, enerjinin verimli kullanımı söz konusu olacaktır. Isı yalıtımı uygulamaları yapıların çatılarına, cephelerine, pencere ve döşemelerine uygulanmaktadır. Yapılan ısı yalıtımı ile tasarrufu ve çevre kirliliğinin de önüne geçilmekte, verimlilik artmakta, kaliteler mekanlar sağlanmaktadır. Bununla birlikte deprem direncinin korunması da söz konusu olur. Ayrıca ısı yalıtımı yapılan mekanlar, iklimlendirme bakımından daha konforlu ve sağlıklı yaşam alanları sağlar. Isı kaybının çatı ve pencerelerden kaynaklandığı şeklindeki eski şehir efsaneleri artık bir bir yıkılıyor. Zira ısı kaybının yaklaşık yarısı soğuk dış duvarların mevcudiyetinden kaynaklanmaktadır. Pencerelerin ve çatıların yenilenmesinin etkisi yadsınamasa da asıl olan yalıtımdır. Bunun farkında olarak Bursa yalıtım hizmetleri kapsamında ısı yalıtımı-mantolama konusunda da diğer hizmetlerimizde olduğu gibi iddialıyız. 

Yalıtımın Ana Hatları

Sadece kışın değil, dört mevsim ideal sıcaklığa sahip yaşam alanlarının sağlanması amacıyla bizler Bursa yalıtım olarak rutubet-nem olmayan, konforlu ve sağlıklı yaşam ortamı vaat ediyoruz. Bununla birlikte yaptığımız yalıtım hizmetleri sayesinde evler sadece küf ve nemden korunmakla kalmaz, onarım ve bakım masrafları da düşer. Müşteri ihtiyaç ve beklentilerine uygun yalıtım çözümleri ile güvenli, sağlıklı ve düşük maliyetli olarak hizmet veriyoruz. Uygulama sonrası da müşterilerimizi unutmuyor, teknik desteklerle hizmette devamlılığı sağlıyoruz. Yenilikçi bakış açımızla sürekli gelişim içerisinde kalarak tüketici haklarının da farkında olarak hizmet veriyoruz. Ekiplerimiz konusunda uzman personelden oluşmakta, deneyimlerini en doğru biçimde yansıtmaktadır. Zamanında teslimat konusunun yanı sıra kaliteli malzemeler ve kaliteli işçilik, çalışma parolamızdır. Teknolojinin nimetlerinden yararlanmakta ve iş sağlığı - güvenliği kurallarına bağlı olarak çalışanlarımıza en iyi çalışma ortamını sağlıyoruz. Bu durum çalışanlarımızın performansını artırmakta olup, müşterilerimize en iyi çözümü üretmemizi de buna borçlu bulunmaktayız. Kalite standartlarına uygun malzemeler ve deneyimli ekibimiz ile hizmetinizdeyiz.