Bursa Çelik Konstrüksiyon

blog-img

Bursa Çelik Konstrüksiyon

Geçtiğimiz 19 ve 20’nci yüzyıllarda çelik, endüstriyel gelişmenin tetikleyicisi olmuştur. Sanayide kullanımının yanı sıra mimari tasarımda kullanımı da bu tarihlere dayanmaktadır. Şekillendirme olanağı tanıması ve sağlamlık imajı ile çelik konstrüksiyonlar, günümüz inşaat sektöründe sıkça başvurulan bir yapı tarzıdır. Çelik konstrüksiyon yapılarda bütün taşıyıcı sistem çelikten üretilmektedir. Depreme dayanıklılığı nedeniyle deprem bölgelerinde özellikle tercih sebebi olmaktadır. Fabrika binaları, spor tesisleri, hangarlar, depolar ve atölyelerde tercih edilen çelik konstrüksiyonlar, yükseklikler ve geniş açıklıklar sağlama gibi fonksiyonlara da sahiptir.

Ülkemiz geneline bakıldığında ise kentleşmelerin birinci ve ikinci dereceden deprem bölgesinde olduğu görülmektedir. Geçmişe nazaran deprem riskinin farkına varanların sayısı artış göstermiştir. Çelik konstrüksiyon yapılar diğer sistemlere göre mekanik açıdan daha avantajlı olup, uygulama kolaylığı ve statik yeteneklere sahip olarak tercih edilmektedir. Ekonomik, hızlı ve güvenli bir yapı çözümü olarak Bursa çelik konstrüksiyon hizmetleri kapsamında kabul görmüş standartlara göre üretim ve montaj hizmetleri verilmektedir. Çelik konstrüksiyonlar yukarıda belirtilen nedenlerle hızla yaygınlaşmaktadır. 

Dünyanın Tercihi Çelik Konstrüksiyonlar ve Biz

Geri dönüşümü en yaygın malzeme olma unvanı ile çelik, büyük miktarda enerji ve kaynak tasarrufu sağlayan bir mal/malzemedir. Köprü, AVM’ler, fuarlar, stadyumlar, ofisler derken pek çok kullanım alanı vardır. Amerika, Almanya, Avustralya, Japonya, Kanada gibi büyük ülkelerdeki çelik konstrüksiyon kullanım oranı ülkemizle kıyaslanmayacak kadar yüksektir. Almanya’da Çelik Enformasyon Merkezi adı verilen bir kurum, çelik konut yapımının artması için kurulmuştur. Çelik üreten 12 imalatçı birleşerek Çelik Konut Ortaklığı kurmuştur. Çeliğin yapıya kazandırdıkları konusunda farkındalığın çok yüksek olduğu bu ülkelerde gerek çelik üreticileri, gerek tedarikçiler, gerekse müteahhitler ile konut sahipleri kurumsallaşma ve standartlar oluşturma yoluna gitmiştir. Biz de Bursa çelik konstrüksiyon hizmetleri kapsamında kabul görmüş standartlara uygun hizmet vermekteyiz. Çelik konstrüksiyonun getirilerinin farkında olarak, kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik parolasıyla müşterilerimizin talep ve beklentilerine uygun çözümler geliştirmekteyiz. İnşaat tipini esas alarak yapısal çelik kullanılan sistemler, hafif çelik taşıyıcılı sistemler ve önceden birleştirilmiş modül sistemler konusunda uzmanız.

Çelik Konstrüksiyonun Avantajları ve Biz

Galvaniz malzemesi kullanılarak üretilen çelik konstrüksiyonlar ağır ve hafif olmak üzere iki kısımda tercih edilir. Uzun süreli kullanımı söz konusu olan binalarda ağır çelik konstrüksiyon, geçici kullanımların ve taşınır yapıların olduğu durumlarda ise hafif çelik konstrüksiyon yapılır. Üretim ve montaj bakımından Bursa çelik konstrüksiyon kapsamında, gereken matematik ve mühendislik bilgisine sahip olarak faaliyet göstermekteyiz. Yapılan hesaplamalar sadece sistemin taşıyacağı yüklerin hesaplanması değil, montaj sürecinde de probleme yaşanmaması adına yapılmaktadır. Betonarme yapılara daha hafif olan çelik konstrüksiyon beton gibi belli bir süre sonra kanserojen etkiye sahip “radon gazı” salınımı yapmaz. Yüksek radyoaktivite vücutta toksik etki yapmaktadır. Çeliğin sağlam yapısı ise herkesin bildiği bir husustur. Bütçeyi yormayan çelik konstrüksiyon, uzun ömürlü ve sağlıklı bir yapıya sahip olmak isteyen herkesin tercihi olmalıdır. Çelik yapıların diğer bir faydası ise kötü zeminlere dahi uygulanabilir olmasıdır. Yapının yüksekliği talebe göre artırılabilmektedir. Herhangi bir yükseklik sınırı konulmasına çelik konstrüksiyon sayesinde gerek kalmamaktadır.

Yapılarda Yeni Trend: Çelik Konstrüksiyon

Yapılarda taş, beton ve çimentoların yerini çelik, demir ve cama bıraktığı günümüzde temelden iskelete, iç mimariden duvarlara kadar pratik ve ergonomik çözümler ön plana çıkmıştır. Bugün ve geleceğin modern, güvenli ve kaliteli yapılarının mimarisi ise çelik konstrüksiyonlar olarak görülmektedir. Depreme son derece dayanıklı olan çelik konstrüksiyonlar sayesinde son derece sağlam yapılar inşa edilmektedir. Çelik konstrüksiyon aynı zamanda montaj süresi ve işçiliğin kısa sürede tamamlanması imkanı vermektedir. Geri dönüştürülebilmesi yönü ile çelik, aynı zamanda çevre dostu bir çözümdür. Dolayısıyla hem zamandan, hem de bütçeden tasarruf etmenin yolu çelik konstrüksiyonlardan geçmektedir. Uluslararası standartlarla belirlenen malzemelerin kalitesi Bursa çelik konstrüksiyon hizmetleri kapsamında her aşamada kontrol edilmektedir. Çeliğin beton içerisine gizlenmesi mümkün olmadığından projelere ve standartlara uygun çelik konstrüksiyon hizmeti vermekteyiz. Bina temelleri ve su basmanı dışında betona ihtiyaç duyulmayan çelik konstrüksiyon yapılarda hava koşulları gözetmeksizin montaj yapmaktayız. Bu şekilde sermaye ihtiyacının azalmasıyla inşaat maliyetinin düşmesi, ilgili herkesi sevindirmektedir.