Balkon Ve Teras Su Yalıtımı

blog-img

Balkon Ve Teras Su Yalıtımı

Balkon Ve Teras Su Yalıtımı


Evlerde ve iş yerlerinde balkonlar ve teraslar zamanla izolasyon özelliğini kaybedebilir. Zamanla balkon ve teras zeminin çatlaması akan yağmur ve kar sularının aşağı kata inmesine neden olur. Teraslarda meydana gelen sızıntılar, alt katın tavanında ciddi anlamda maddi hasara neden olabilir.


 Balkonlardaki sızıntılar da alt katta bulunan tavanın dökülmesine neden olur. Bu iki durumda da ev sahibi için maddi hasar söz konusudur. Balkon ve teras su yalıtımı maddi hasarın oluşumunu engelleyen profesyonel bir seçimdir.

 Teras ve balkonlarda meydana gelen sızıntılarla karşılaşmamak için en iyi çözüm izolasyondur. İzolasyon konusunda profesyonel firmaların tercih edilmesi de ikinci önemli konudur. Profesyonel ekiplerin tercih edilmesi kaliteli işçilik kategorisinde önemli bir konudur.


 İzolasyon İşlemi

 Bu kategoride kullanılan malzemeler birinci sınıf malzemelerdir. Ekibimiz bu işte uzman olmakla birlikte uzun yıllar bu sektörde hizmet etmiş kişilerden oluşmaktadır. Elemanlarımız izolasyon yapılacak teras veya balkonu inceleyerek işe başlamaktadır.

 Balkon ve terasın incelenmesinin ardından çatlak olan kısımlar belirlenmektedir. Fayanslı zeminlerde fayans araları kontrol edilmektedir. Yapılacak izolasyon çalışması bu aşamada ekibimiz tarafından belirlenmektedir.

 Çatlakların doldurulması ve fayans aralarının doldurulması işleminde ekibimiz en uygun yapı malzemesini kullanmaktadır. İlk aşamada geniş çatlaklar doldurulmaktadır. Zeminin düzleştirilmesi ve düzleştiren zeminin izolasyona hazır hale getirilmesi programın ilk maddesini oluşturmaktadır.

 Zemin İzolasyona Uygun olmalıdır

 Çalışmanın yapılacağı zeminin izolasyona uygun olması gerekir. Beton zemin dökülüyorsa veya çok gevşekse bu zeminin ilk aşamada sertleştirilmesi ve izoleye uygun hale getirilmesi gerekir. Çok kirli olan veya inşaat kalıntılarının fazla olduğu zeminler bu aşamada düzleştirilir ve temizlenir. Zeminin temizlenmesi ve düzleştirilmesi işleminde elemanlarımız özel makinelerle çözüm üretmektedir.

 Zeminin hazır olmaması veya uygun olmaması durumunda personelimiz şap atma işlemi gerçekleştirmektedir. Şap atma işleminin ardından ince bir tabaka izolasyon malzemesi eklenmektedir. Bu ince tabaka darbeye ve kötü hava şartlarına karşı maksimum dayanıklı özelliklere sahiptir.


Her Türlü Balkon ve Teras İzole Edilir

 Firmamız villa, apartman, site ve benzeri birçok mekana ait balkonları kısa sürede izole etmektedir. Diğer yandan müstakil evlere ve apartmanlara ait teraslar da hizmet programımız içerisinde yer almaktadır. Genel anlamda bütün balkon türü ve teras türü mekanlar için profesyonel izolasyon seçeneği sunuyoruz.