Asansör Kuyusu Yalıtımı

blog-img

Asansör Kuyusu Yalıtımı

Asansör Kuyusu Yalıtımı

Apartmanlarda, sitelerde ve gökdelenlerde hayatımızı kolaylaştıran asansörler düzenli bakıma ihtiyaç duyan önemli ihtiyaçlardan biridir. Bakım işlemlerinde asansörlerin mekanik ve elektronik parçalarının yanı sıra asansör kuyusu yalıtımı işlemleri de önemlidir. Asansör kuyusunun su alması asansörün sağlıklı kullanımını engelleyen problemlerdir.


 Asansör Kuyusu Nasıl Su Alır


 Asansörün kullanımını kolaylaştıran bu kuyuların su alması bina izolasyonunun yetersiz olmasından kaynaklanmaktadır. Dış kısımdan veya çatı kısmında gelen sular kuyuya indiği zaman asansörü olumsuz etkiler ve çalışma mekanizmasını bozar. Bu durumda apartman sakinleri için masraf katlayarak artar. Asansörün korunması ve sağlıklı kullanımı için asansör izolasyonunun ihmal edilmemesi gerekmektedir.


 Hizmette Kaliteyle Tanışın


 Eski ve yeni binalarda bulunan asansör kuyuları binanın çeşitli yerlerinden su alabilir. Apartman boşluğunda ve apartmanın iç kısımlarından içeriye su sızdığı zaman asansörün hareket kabiliyeti düşmektedir. İzolasyon işlemleriyle asansör kuyuları daha güvenli hale gelebilir.


 İzolasyon Ekibimiz Deneyimlidir


 Yeni nesil yöntemlerle izolasyon işlemi gerçekleştiren şirketimiz, bu işte uzman olan kişilerle çalışmaktadır. İzole edilecek asansör kuyusunu yerinde inceleyen elemanlarımız kullanılacak malzemeyi tespit etmektedir. Zemin yapısı ilk aşamanın konusudur. Çıkıntılı, dökülen ve çatlak olan zeminler düzeltilmektedir. Çatlaklar doldurulurken özel izolasyon maddeleri kullanılmaktadır. Dökülen zemin ise yeniden sıvanarak izolasyona hazır hale getirilmektedir.


 Eski binalarda meydana gelen dökülme ve kırılmalar ilerleyen zamanlarda artabilir. Dökülme ve kırılmaya neden nemlenme ve su sızıntıları daha büyük felaketlere yol açabilir. Beton bloklarda meydana gelebilecek çökme ve kırılmalar hasarın artmasına neden olur.


 İzolasyon Malzemelerimiz Kalitelidir


 Ekibimizin tecrübesi kaliteli malzeme ile birleştiği zaman mükemmel sonuç elde edilmektedir. İzolasyon için kullandığımız bütün malzemeler garantili özelliklere sahiptir. Firmamız uygulama hizmetinin yanı sıra malzeme satışı da gerçekleştirmektedir. Bu kategoride aradığınız bütün ürün seçeneklerini sitemizde bulabilirsiniz.


 Asansör Kuyusu İzolasyonunda Gecikmeyin


 Nemlenme ve su sızıntılarının neden olduğu çökme ve dökülmeler ciddi anlamda zarara neden olabilir. İzolasyonla ilgili konularda deneyimli elemanlarımız gün içerisinde sizden gelen talepleri değerlendirmektedir. Gerekli izolasyon işlemlerini erkenden yaptırdığınız zaman asansör kuyusu içerisinde meydana gelen deformasyon minimuma düşecektir. Bu şekilde binanın kullanım kalitesi artacaktır ve asansör sistemi daha verimli bir şekilde kullanılacaktır.